Jesienne aktywności na świeżym powietrzu

Dodano: 26.10.2017 [16:07]

http://modnedzieci.info
Od pewnego czasu pogoda nas nie rozpieszcza, a złota polska jesień daje o sobie znać rzadziej, niż byśmy chcieli. Nie jest to jednak powód do zapadnięcia w sen zimowy czy zakopania się pod kocem. Dajmy przykład naszym dzieciom i wychodźmy z nimi jak najczęściej. Dzięki temu nie tylko wzmocnimy ich odporność i rozwój fizyczny, ale również odkryjemy przed nimi świat podwórkowych zabaw! 

Ahoj, przygodo!
Dzieci nie trzeba namawiać do wyjścia z domu. Wystarczy towarzystwo rodziców i już są szczęśliwe! Nie wyrabiajmy w nich nawyku uzależniania aktywności fizycznej od kapryśnej jesiennej pogody. Zaopatrzmy się tylko w odpowiednie ubrania i w drogę!

Wybierając kurtkę, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z oddychającego i miękkiego materiału. Doskonałym rozwiązaniem są zawsze polary, które zyskały obecnie zupełnie nowy wymiar estetyczny i technologiczny. 

Podwórkowe zabawy
Wszyscy chyba pamiętamy niekończące się spotkania przy trzepaku, granie w gumę, skoczka, klasy i komórki (nie mylić z telefonami). Kto by się przejmował pogodą, kiedy rozgrzewa dobry nastrój i mnóstwo ruchu! Pokażmy naszym maluchom, jak się dawniej spędzało czas na podwórku, a może zaszczepimy w nich apetyt na świeże powietrze. Jedno jest pewne: po powrocie do domu z kieszeniami pełnymi kasztanów pochłoną obiad błyskawicznie i długo nie zapomną wspólnie spędzonego czasu. Aby nic nie zakłóciło skakania przez kałuże, zaopatrzmy się w nieprzemakalne, a jednocześnie oddychające spodnie np. RAINCUT i antypoślizgowe kalosze, dostępne w intensywnie kolorowych barwach. 
http://modnedzieci.info
Bądźmy kreatywni
Oprócz znanych nam z dzieciństwa gier możemy wymyślać własne, tworząc indywidualny świat zabaw. Bo dla dzieci nawet zwykły patyk może być źródłem niezapomnianych przeżyć, kiedy stanie się magiczną różdżką. Możliwości jest nieskończenie wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pamiętajmy też, że wracając do świata dzieciństwa w złotne jesienne dni, my też musimy się odpowiednio ubrać. Na szczęście mnóstwo ubraniowych inspiracji, od kaloszy, kurtek, spodni po czapki i rękawiczki, znajdziemy w tym samym miejscu, w którym wyekwipujemy nasze pociechy - w sieci sklepów Decathlon.

Polecaj