Wszystko o koniach i pszczołach dla małych i dużych

Dodano: 23.05.2017 [16:41]


Trochę czekaliśmy, ale pojawiły się na polskim rynku dwa tomy książek „Wszystko o… pszczołach” oraz „Wszystko o… koniach”. Książka jedna jak i druga jest hitem na rynku francuskim, a teraz również dostępne i u nas. Czy podbije nasz rynek? Czy rodzice z chęcią będą do nich sięgać, aby odpowiedzieć na pytania dzieci? Oto nasze zdanie.

Pierwsze wrażenie
Obydwie książki w formacie A4. Okładki twarde z dużą ilością rysunków przyciągających wzrok. W środku wspaniałe i zabawne rysunki co pomaga jeszcze bardziej zapamiętać ciekawostki o koniach i pszczołach. Albumy wydane w charakterze edukacyjnym.Wielki plus dla autorów za zebranie wszystkich ciekawostek o tych wspaniałych owadach w jedno miejsce. Wszystko napisane i narysowane z wielkim poczuciem humoru. Album nie nudzi, ale na pewno w pozytywny sposób uczy. Pszczoły widzą świat na niebiesko, rozmawiają ze sobą tańcząc, a królowa może mieć nawet 2 miliony córek. To tylko wybrane przykłady, o których możemy się czegoś dowiedzieć. „Wszystko o… pszczołach” jak najbardziej TAK!

Druga pozycja wygląda identycznie lecz pokazuje nam świat koni. „Wszystko o… koniach” to również uczący album napisany z dużym humorem i zabawnymi rysunkami.


Czy wiedzieliście, że pierwszy koń na Ziemi pojawił się około 50 milionów lat temu, zwierzęta rozpoznają się wzajemnie po rżeniu, rozmawiają za pomocą swoich uszu i reagują bardzo emocjonalnie. :)
Na końcu książki znajduje się mini słownik, który wyjaśni nam najpotrzebniejsze pojęcia dotyczące koni.


Czy jesteśmy ta tak??? Jak najbardziej TAK :) obowiązkowo musicie powiększyć bibliotekę dziecka o te dwie pozycje.

Polecaj