Bolesne ząbkowanie. Co podać dziecku, aby mu ulżyć

Dodano: 25.04.2017 [19:31]

Ząbkowanie zmora wszystkich rodziców. Najpierw każdy rodzic wyczekuje pierwszego ząbka u swojego bobasa, aby ujrzeć ten piękny uśmiech z wystającymi dwoma jedynkami, a gdy już ząbki zaczną wyrastać mamy dość i czekamy chwili gdy to się skończy. Niestety to nie trwa tydzień czy miesiąc, ale dobrych kilka/kilkanaście miesięcy. Jak pomóc sobie, a przede wszystkim dziecku w dyskomforcie i bólu (podobno ból przy ząbkowaniu jest niewyobrażalny dla dorosłych).

Oto kilka najpopularniejszych propozycji:

KORALE Z BURSZTYNU
Brzmi jak jakieś czary lub zabobony, ale bardzo dużo rodziców chwali sobie to cudo. Dziecko ząbkowanie przechodzi bezboleśnie. Bursztyny w formie korali można założyć na szyję lub jako bransoletkę na rękę.
- bursztyn uśmierza ból, leczy rany oraz ma działanie przeciwzapalne
- pomaga na katar, grypę, przeziębienie
- leczy kolki
- bursztyn zawieszony na szyi wydziela naturalne związki eteryczne, które eliminują ból oraz pozwalają uniknąć stosowania preparatów aptecznych na ząbkowanie
bursztyn, ząbkowaniebursztyn, ząbkowanie

GRYZAKI
Aby ulżyć dziecku w bólu podawaj mu gryzaki. Na rynku jest pełno modeli do gryzienia. Bądź jednak ostrożny gdy podajesz gryzak z lodówki! Nie może być zbyt chłodny, aby dziecko nie odmroziło sobie paluszków, języczka i ust. Często jednak okazuje się, że najlepsze gryzaki są w domu typu: gumowa łopatka do gotowania, paczka chusteczek higienicznych, a nawet krzesło czy zwykła łyżeczka.

gryzaki, ząbkowanie

SYROPY PRZECIWBÓLOWE
Jak wiadomo gdy nic już nie pomaga, a dziecko strasznie się męczy. Najlepiej ulżyć dziecku w jego bólu i podać mu coś przeciw bólowego. W aptece z chęcią doradzą .

KREMY/MAŚCI NA ZĄBKOWANIE
Pamiętaj, aby zawsze czytać ulotki. Niektóre maści można stosować tylko kilka razy na dobę u dziecka.

Polecaj