Darmowe zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii w Królewskich Łazienkach w Warszawie

Dodano: 16.11.2016 [21:53]
Darmowe zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii w Królewskich Łazienkach w Warszawie

Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na pełne atrakcji niedzielne zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii. Będzie można zobaczyć, jak mieszkał król Stanisław August, a edukatorzy w ciekawy i przystępny sposób opowiedzą o dziełach sztuki gromadzonych przez władcę.

Darmowe oprowadzanie zostało przygotowane dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat wraz z opiekunami. Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów będzie można zwiedzać 20 listopada - oprowadzanie zacznie się o godz. 12.00, 13.00 i 14.00 (zbiórka w Pałacu na Wyspie, nie obowiązują zapisy ani rezerwacje).
 
Dzieci zobaczą królewskie komnaty, czyli miejsca, w których król Stanisław August przyjmował gości, jadł, spał i się ubierał, a także zaprezentują najcenniejsze obrazy z jego kolekcji. Nie zabraknie przy tym ciekawostek z życia na królewskim dworze. Dzieci zobaczą również XVIII-wieczne czekoladki.
 
Dodatkową atrakcję zapewnią zwiedzającym członkowie stowarzyszenia "Arsenał", którzy wystąpią w strojach z epoki. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Tydzień później, 27 listopada, dzieci i ich opiekunowie mogą zwiedzić Starą Oranżerię. Oprowadzanie zacznie się o godz. 12.00, 13.00 i 14.00. Edukatorzy wprowadzą dzieci w świat antycznych posągów z Królewskiej Galerii Rzeźby. Wyjaśnią, dlaczego król je kolekcjonował i kogo przedstawiają.

Polecaj