Mały Uniwersytet Filmowy dla dzieci

Dodano: 15.09.2015 [17:55]


Data : 10.10.2015, Godzina: 13.00
Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury ŚWIT
Mały Uniwersytet Filmowy MÓW(I) 

Projekt polega na popularyzacji sztuki filmowej oraz kształtowaniu własnego spojrzenia na obrazy wśród dzieci w wieku: 7-12 lat, poprzez edukacyjny cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusjami i warsztatami.

Mając świadomość komercjalizacji kin i coraz większy konsumpcjonizm, został stworzony edukacyjny cykl filmowy: MAŁY DKF - Mały Uniwersytet Filmowy - cykl umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy z zakresu historii, sztuki, społeczeństwa i przede wszystkim rozwijający ich wrażliwość oraz przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą.

Mały DKF - Program: 
Czy dziecko może być przyjacielem dorosłego? Jaki mamy pierwszy obraz dziecka w kinematografii? Kim jest dziecko? Jakie ma prawa, a jakie obowiązki? 
Brzdąc, Ch. Chaplin, 1921, 68 min.

Czy można żyć bez komputera? Jak rozpoznać, kiedy komputer zaczyna nami rządzić? Czy jest coś ciekawszego od gier komputerowych? Czy nadmierne zainteresowanie techniką może oddzielać nas od innych osób?
Brak zasięgu, reż. A. Kristinsson, 2007, 83 min.

Czym jest prawdziwa przyjaźń? Japo poznać, że mamy do czynienia z przyjaźnią? Czy przyjaźń jest tanem stałym czy się zmienia? Czy przyjaciel może nas zawieść? Co zrobić, kiedy przyjaźń słabnie?
Król Maciuś I, reż. W. Jakubowska, 1957, 89 min.

Czy można lubić osoby różne od nas? Czym jest normalność i odmienność? Czy przyjaźnimy się tylko z osobnymi nam osobami? Jak się zachowywać wobec niezrozumiałych zachowań innych ludzi? Czy wszyscy ludzie pragną akceptacji?
Przyjaciel na balkonie, reż. H. Tabak, 2012, 90 min.

Jak zachować się wobec agresji? Czy silniejsi zawsze prześladują słabszych? Czy należy przyłączyć się o silniejszych, aby uniknąć agresji? Czy trudno przeciwstawić się przemocy?
Abel, twój brat, reż. J. Nasfeter, 1970, 87 min.

Czy zmiany w życiu muszą być trudne? Czy łatwo pogodzić się z chorobą alkoholową rodzica? Jak przeżyć rozstanie z rodzicem i zmianę miejsca zamieszkania? Na kogo można liczyć w trudnych sytuacjach?
Lodowy smok, reż. M. Högdahl, 2012, 81 min.

Czy łatwo przeżyć w szkole? Czy trudny jest pierwszy okres pobytu w szkole? Jak przyzwyczaić się do szkoły? Czy łatwo znaleźć w szkole przyjaciela? Jaka powinna być szkoła?
Niesforny Bram, reż. A. van der Heide, 2012, 83 min. 

Czy można zabezpieczyć się przez niebezpieczeństwem w życiu? Czy warto podejmować ryzyko? Czy i kiedy należy się o coś martwić? Czy wszystko da się w życiu przewidzieć? Czy strach jest zły? 
Podejmując ryzyko, reż. N. van Kilsdon, 2011, 87 min.

Każdy uczestnik otrzymuje Legitymację Mały DKF, uprawniającą do udziału w spotkaniach. Liczba miejsc ograniczona. W tym sezonie wstęp wolny!
Informacje: tel. 22 811 01 05 wew. 107 
START W PAŹDZIERNIKU!

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ: FILMOTEKĘ NARODOWĄ.

Polecaj